Kręcenie się w mikroświecie, czyli karty graficzne oraz karty pamięci

wpis w: Komputery | 0

W dzisiejszych czasach panuje era kultury wizualnej. Żaden inny dział technologii informatycznej nie jest w stanie tak zarobić, jak w przypadku grafiki komputerowej.

Zastosowanie grafiki komputerowej jest niezwykle szerokie od drobnych ulotek oraz bilboardów po duże rubryki w czasopismach oraz grafiki zamieszczane na stronach internetowych. Zwyczajni ludzie nie są w stanie wyobrazić sobie, jak wiele godzin poświęcają graficy, by opracować jeden szablon strony internetowej czy drobną postać gry komputerowej.

Wydają się to być zaledwie drobne elementy ogromnej całości, jednakże oznaczają dla grafików komputerowych długie dni czy tygodnie spędzane przed monitorami. Warto jednak pamiętać, że właśnie z powodu tej pracy, karty graficzne są produktami wciąż zmienianymi na półkach sklepowych. Wraz z rozwijającą się grafiką komputerową, obserwuje się znaczny postęp kart graficznych. Zdarza się, że jeden model może tanieć w przeciągu kilku miesięcy nawet o połowę, ponieważ na rynek wejdzie nowszy model. Dlaczego są tak rozchwytywane? Karty graficzne są bowiem niezwykle ważne zarówno dla informatyków, jak i dla pasjonatów gier komputerowych, którzy każdą wolną chwilę poświęcają podbojom wirtualnej rzeczywistości.

Nie tylko karty graficzne zrewolucjonizowały technologie komputerowe. Prawdziwym przełomem stały się także karty pamięci, czyli malutkie „kostki”, na których można umieścić wiele megabajtów danych. Karty pamięci są szczególnie wykorzystywane w przypadku takich urządzeń, jak aparaty fotograficzne czy kamery. To właśnie dzięki kartom pamięci można zapisać swoje ulubione zdjęcia czy filmy na komputerze. Karty pamięci można jak najbardziej uznać za ułatwiające rozpowszechnianie kultury wizualnej. Warto zatem zastanowić się, ile można zyskać poprzez zapisywanie ogromnej ilości danych na niewielkich rozmiarach kartach pamięci.

Komentarze zostały wyłączone.